| Transaction price | £1,675,000 |
| Transaction date | 1 April 2022 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 4,187 sq feet |
| Measurement date | 3 Jul 2020 |
| £/sqft | £400/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | I |
| Council tax rate | £0 |
| Energy efficiency | 69 |