| Transaction price | £650,000 |
| Transaction date | 15 December 2023 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,412 sq feet |
| Measurement date | 12 Jun 2023 |
| £/sqft | £191/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £4,115 |
| Energy efficiency | 41 |