| Transaction price | £256,000 |
| Transaction date | 29 April 2019 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 1,184 sq feet |
| Measurement date | 18 May 2018 |
| £/sqft | £216/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 70 |