| Transaction price | £2,570,000 |
| Transaction date | 8 March 2024 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 2,874 sq feet |
| Measurement date | 23 Aug 2023 |
| £/sqft | £894/sqft |
| Num bedrooms | 6 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | F |
| Council tax rate | £3,232 |
| Energy efficiency | 61 |