| Transaction price | £665,000 |
| Transaction date | 9 August 2024 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,228 sq feet |
| Measurement date | 26 Mar 2024 |
| £/sqft | £298/sqft |
| Num bedrooms | 4 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Leasehold |
| Council tax band | F |
| Council tax rate | £3,340 |
| Energy efficiency | 70 |