| Transaction price | £183,000 |
| Transaction date | 28 May 2021 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 1,023 sq feet |
| Measurement date | 17 Mar 2021 |
| £/sqft | £179/sqft |
| Num bedrooms | 3 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 52 |