| Transaction price | £725,000 |
| Transaction date | 30 September 2025 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 4,144 sq feet |
| Measurement date | 17 Feb 2023 |
| £/sqft | £175/sqft |
| Num bedrooms | 5 |
| Age at sale | New-build |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 38 |