| Transaction price | £260,000 |
| Transaction date | 8 October 2025 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 1,755 sq feet |
| Measurement date | 22 Jun 2023 |
| £/sqft | £148/sqft |
| Num bedrooms | 2 |
| Age at sale | New-build |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 45 |