| Transaction price | £562,000 |
| Transaction date | 31 January 2025 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,400 sq feet |
| Measurement date | 10 Sep 2024 |
| £/sqft | £234/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 46 |