| Transaction price | £1,400,000 |
| Transaction date | 23 April 2024 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 5,888 sq feet |
| Measurement date | 19 Mar 2014 |
| £/sqft | £238/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 58 |