| Transaction price | £95,000 |
| Transaction date | 27 August 2024 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 936 sq feet |
| Measurement date | 22 Apr 2024 |
| £/sqft | £101/sqft |
| Num bedrooms | 3 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | A |
| Council tax rate | £1,727 |
| Energy efficiency | 72 |