| Transaction price | £900,000 |
| Transaction date | 27 February 2025 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,669 sq feet |
| Measurement date | 18 Sep 2017 |
| £/sqft | £337/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £4,323 |
| Energy efficiency | 86 |