| Transaction price | £1,200,000 |
| Transaction date | 11 April 2025 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,315 sq feet |
| Measurement date | 14 Apr 2018 |
| £/sqft | £362/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £2,736 |
| Energy efficiency | 63 |