| Transaction price | £1,250,000 |
| Transaction date | 17 December 2024 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 3,509 sq feet |
| Measurement date | 9 Oct 2024 |
| £/sqft | £356/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £4,286 |
| Energy efficiency | 82 |