| Transaction price | £2,750,000 |
| Transaction date | 18 November 2025 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,789 sq feet |
| Measurement date | 12 Jul 2024 |
| £/sqft | £726/sqft |
| Num bedrooms | 3 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | H |
| Council tax rate | £0 |
| Energy efficiency | 61 |