| Transaction price | £870,000 |
| Transaction date | 19 January 2026 |
| Property type | Flat |
| Internal area | 1,033 sq feet |
| Measurement date | 18 Sep 2023 |
| £/sqft | £842/sqft |
| Num bedrooms | 3 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Leasehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £2,518 |
| Energy efficiency | 83 |