| Transaction price | £825,000 |
| Transaction date | 30 September 2025 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,498 sq feet |
| Measurement date | 25 Feb 2022 |
| £/sqft | £236/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 82 |