| Transaction price | £860,000 |
| Transaction date | 12 March 2026 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 1,442 sq feet |
| Measurement date | 26 May 2020 |
| £/sqft | £596/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | F |
| Council tax rate | £3,289 |
| Energy efficiency | 85 |