| Transaction price | £380,000 |
| Transaction date | 27 March 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 926 sq feet |
| Measurement date | 8 Jul 2025 |
| £/sqft | £410/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | C |
| Council tax rate | £2,267 |
| Energy efficiency | 75 |