| Transaction price | £675,000 |
| Transaction date | 16 March 2026 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 1,302 sq feet |
| Measurement date | 6 Aug 2018 |
| £/sqft | £518/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £2,387 |
| Energy efficiency | 64 |