| Transaction price | £636,000 |
| Transaction date | 19 March 2026 |
| Property type | Terraced house |
| Internal area | 1,604 sq feet |
| Measurement date | 5 Oct 2016 |
| £/sqft | £397/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | D |
| Council tax rate | £2,714 |
| Energy efficiency | 50 |