| Transaction price | £630,000 |
| Transaction date | 25 February 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,056 sq feet |
| Measurement date | 12 Sep 2025 |
| £/sqft | £306/sqft |
| Num bedrooms | 1 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £4,316 |
| Energy efficiency | 65 |