| Transaction price | £365,000 |
| Transaction date | 20 February 2026 |
| Property type | Terraced house |
| Internal area | 700 sq feet |
| Measurement date | 25 Oct 2018 |
| £/sqft | £521/sqft |
| Num bedrooms | 2 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | C |
| Council tax rate | £2,024 |
| Energy efficiency | 58 |