| Transaction price | £705,000 |
| Transaction date | 13 March 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 1,755 sq feet |
| Measurement date | 2 Feb 2022 |
| £/sqft | £402/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £3,045 |
| Energy efficiency | 41 |