| Transaction price | £850,000 |
| Transaction date | 20 March 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,443 sq feet |
| Measurement date | 28 Oct 2025 |
| £/sqft | £348/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £3,904 |
| Energy efficiency | 90 |