| Transaction price | £680,000 |
| Transaction date | 11 March 2026 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 1,819 sq feet |
| Measurement date | 6 Jun 2025 |
| £/sqft | £374/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £2,756 |
| Energy efficiency | 61 |