| Transaction price | £412,000 |
| Transaction date | 13 March 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 1,281 sq feet |
| Measurement date | 5 Mar 2021 |
| £/sqft | £322/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £2,912 |
| Energy efficiency | 67 |