| Transaction price | £735,000 |
| Transaction date | 23 May 2025 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 4,187 sq feet |
| Measurement date | 20 Dec 2024 |
| £/sqft | £176/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | F |
| Council tax rate | £3,597 |
| Energy efficiency | 76 |