| Transaction price | £860,000 |
| Transaction date | 16 February 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 5,769 sq feet |
| Measurement date | 20 Dec 2018 |
| £/sqft | £149/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £4,215 |
| Energy efficiency | 52 |