| Transaction price | £205,000 |
| Transaction date | 19 March 2026 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 1,432 sq feet |
| Measurement date | 13 May 2017 |
| £/sqft | £143/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | B |
| Council tax rate | £1,945 |
| Energy efficiency | 41 |