| Transaction price | £2,050,000 |
| Transaction date | 4 March 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,713 sq feet |
| Measurement date | 30 Oct 2018 |
| £/sqft | £756/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | H |
| Council tax rate | £4,628 |
| Energy efficiency | 53 |