| Transaction price | £520,000 |
| Transaction date | 5 March 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 1,819 sq feet |
| Measurement date | 6 Jun 2018 |
| £/sqft | £286/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | F |
| Council tax rate | £3,586 |
| Energy efficiency | 85 |