| Transaction price | £853,500 |
| Transaction date | 6 March 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,034 sq feet |
| Measurement date | 4 Apr 2025 |
| £/sqft | £420/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £4,329 |
| Energy efficiency | 64 |