| Transaction price | £645,000 |
| Transaction date | 25 March 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 1,464 sq feet |
| Measurement date | 5 Feb 2024 |
| £/sqft | £441/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £3,175 |
| Energy efficiency | 76 |