| Transaction price | £165,000 |
| Transaction date | 27 February 2026 |
| Property type | Terraced house |
| Internal area | 753 sq feet |
| Measurement date | 22 May 2024 |
| £/sqft | £219/sqft |
| Num bedrooms | 2 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | A |
| Council tax rate | £1,685 |
| Energy efficiency | 72 |