| Transaction price | £1,960,000 |
| Transaction date | 27 February 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,400 sq feet |
| Measurement date | 19 Mar 2021 |
| £/sqft | £817/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £4,144 |
| Energy efficiency | 70 |