| Transaction price | £280,000 |
| Transaction date | 13 March 2026 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 1,636 sq feet |
| Measurement date | 16 Jan 2024 |
| £/sqft | £171/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | D |
| Council tax rate | £2,083 |
| Energy efficiency | 65 |