| Transaction price | £570,000 |
| Transaction date | 12 March 2026 |
| Property type | Terraced house |
| Internal area | 1,098 sq feet |
| Measurement date | 7 Jun 2023 |
| £/sqft | £519/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | D |
| Council tax rate | £2,502 |
| Energy efficiency | 70 |