| Transaction price | £427,000 |
| Transaction date | 27 March 2026 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 2,002 sq feet |
| Measurement date | 29 Nov 2024 |
| £/sqft | £213/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | C |
| Council tax rate | £2,100 |
| Energy efficiency | 60 |