| Transaction price | £540,000 |
| Transaction date | 6 February 2026 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 1,884 sq feet |
| Measurement date | 14 Nov 2022 |
| £/sqft | £287/sqft |
| Num bedrooms | 4 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £2,958 |
| Energy efficiency | 48 |