| Transaction price | £2,800,000 |
| Transaction date | 17 April 2023 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 4,887 sq feet |
| Measurement date | 15 Feb 2024 |
| £/sqft | £573/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £4,068 |
| Energy efficiency | 70 |