| Transaction price | £357,000 |
| Transaction date | 27 March 2026 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 1,292 sq feet |
| Measurement date | 29 Jan 2025 |
| £/sqft | £276/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | D |
| Council tax rate | £2,260 |
| Energy efficiency | 92 |