| Transaction price | £175,000 |
| Transaction date | 20 March 2026 |
| Property type | Terraced house |
| Internal area | 980 sq feet |
| Measurement date | 8 Dec 2016 |
| £/sqft | £179/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | A |
| Council tax rate | £1,837 |
| Energy efficiency | 58 |