| Transaction price | £1,530,000 |
| Transaction date | 9 May 2025 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,928 sq feet |
| Measurement date | 2 May 2024 |
| £/sqft | £523/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 52 |