| Transaction price | £45,000 |
| Transaction date | 24 February 2026 |
| Property type | Terraced house |
| Internal area | 678 sq feet |
| Measurement date | 7 Aug 2020 |
| £/sqft | £66/sqft |
| Num bedrooms | 3 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Leasehold |
| Council tax band | A |
| Council tax rate | £1,673 |
| Energy efficiency | 53 |