| Transaction price | £2,069,438 |
| Transaction date | 1 June 2017 |
| Property type | Flat |
| Internal area | 3,337 sq feet |
| Measurement date | 31 May 2016 |
| £/sqft | £620/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | New-build |
| Tenure | Leasehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £3,554 |
| Energy efficiency | 68 |