| Transaction price | £1,250,000 |
| Transaction date | 2 March 2018 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 5,457 sq feet |
| Measurement date | 14 Mar 2014 |
| £/sqft | £229/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | H |
| Council tax rate | £4,923 |
| Energy efficiency | 67 |