| Transaction price | £1,200,000 |
| Transaction date | 10 January 2019 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 4,758 sq feet |
| Measurement date | 19 Sep 2018 |
| £/sqft | £252/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | H |
| Council tax rate | £5,110 |
| Energy efficiency | 80 |