| Transaction price | £765,000 |
| Transaction date | 7 February 2020 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 5,350 sq feet |
| Measurement date | 8 Aug 2018 |
| £/sqft | £143/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £3,211 |
| Energy efficiency | 87 |