| Transaction price | £2,375,000 |
| Transaction date | 18 December 2020 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 4,575 sq feet |
| Measurement date | 23 Oct 2020 |
| £/sqft | £519/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | H |
| Council tax rate | £4,530 |
| Energy efficiency | 69 |